Váci Szakképzési Centrum
Boronkay György
Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma

Hatalmas sikerek a strandkézilabda Diákolimpián

2019-06-11 13:13:00

A Pünkösdi hétvégén Salgótarjánban rendezték a strandkézilabda Országos diákolimpiát.

Iskolánk az idén  leány és fiú csapattal is képviseltette magát,ahol a leányok ORSZÁGOS BAJNOKSÁGOT  nyertek, a fiuk pedig,nem kis izgalmak mellett a nagyon kiegyenlített mezőnyben az előkelő 5. helyet szerezték meg.
Röviden a szabályokról: 2x10 perces félidők vannak ahol is külön számolják a félidőket így lehet az eredmény 2-0 vagy 1-1 ,döntetlen eseték büntetőkkel (szétlövés)lehet nyerni 2-1 re A kapus és a nyúl (megkülönböztetett játékos) lövése kettőt ér valamint a trükkös lövések is duplán érnek.

Leányoknál 14 csapat indult ,mi az A jelű csoportba kaptunk besorolást:
Eredmények 
Csoportkőr:
Budapest Testnevelési Egyetem Gyakorló iskola  - Vác Boronkay 1-2
Miskolci Herman Ottó Gimnázium - Vác Boronkay 0-2
Vác Boronkay - Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium  2-0

Negyeddöntő:
Vác -Boronkay - Budapest Baptista Szakgimnázium Sportiskola 2-0

Elődöntő:
Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági "A" - Vác Boronkay 0-2

Döntő:
Vác Boronkay - Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági "B" 2-0

 

ORSZÁGOS BAJNOK LÁNYAINK : Fehér virág, Sárközy Sára, Kiss Virás, Gergi-Bodor Boglárka Gulyás Liza, Bagi Virág, Bagi Petra, Tóth Jázmin .

Edző : Németh Lilla,  Felkészítő tanár: Nemes Tibor 

Fiuknál 21 csapat nevezett.
Csoportkőr:
Miskolci Herman Ottó Gimnázium - Vác Boronkay 0-2
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium  "B" -Vác Boronkay 0-2
Budapest Baptista Szakgimnázium Sportiskola - Vác Boronkay 2-1
Budapest Csanádi Árpád Sportiskola - Vác Boronkay 0-2

Negyed döntő:
Veszprémi Noszlopy Gáspár Gimnázium -  Vác Boronkay 2-1

5-8. helyért:
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium  "A" -Vác Boronkay 1-2  
Budapest Baptista Szakgimnázium Sportiskola - Vác Boronkay 0 -2

Ezzel a fiuk az 5 helyet szerezték meg !

 


Névsor: Nyári Bálint,Inczédy Péter,Liebhardt Péter,Dudoli Márk,Moór Jakab,Placido Scardone,Mezei József,Alföldi Bence

Fényképek az eseményről


Edző: Koller Tamás,Felkészítő tanár: Nemes Tibor