Boronkay György
Műszaki Technikum és Gimnázium

A váci diákolimpikonok ünnepe - 2015

2015-12-07 09:48:49

Iskolánk tornacsarnokában idén 2015. november 27-én immáron a 19. alkalommal tartották meg a 2014/2015-ös tanév diákolimpiai versenyein dobogós tanulók és nevelőedzőik kitüntetésére rendezett ünnepséget, ahol a díjazottak átvehették az önkormányzat díjait: kupákat és okleveleket.

A város rangjához, a Nemzet Sportvárosához méltó módon ebben az évadban minden esztendőnél több váci diák ért el dobogós helyezést a különböző diákolimpiai versenyeken, így hát ebből az alkalomból 17 sportágban 154 diáknak és 41 nevelőedzőnek adhattak át kitüntetést.

Kitüntetett pedagógusaink

Díjakat vehettek át a remekül szereplő váci diákjaink az atlétika, kajak, kenu, evezés, duatlon, úszás sportágakban egyéni eredményeikért, és a kézilabda, asztalitenisz, karate, kick box, cselgáncs, bírkózás, tenisz, tollaslabda, kerékpározás, sakk csapatsportokban elért sikereikért is. A szellemi diákolimpiáról is hoztunk érmet, mégpedig épp a boronkaysok értek el ott dobogós helyezést. Cikkünk itt olvasható róla

Ács Kristóf (Madách) és Bácskai Máté (Boronkay) az idei ifjúsági világbajnokságon bronzérmesek lettek ezért a várostól a Vác Város Sportjáért kitüntető címet vehették át. Erdményükről itt olvashatnak bővebben

Nagy büszkeségünkre idén ismét a boronkaysok voltak a legtöbben, 53 diákunk volt a díjazottak között.