Boronkay György
Műszaki Technikum és Gimnázium

Második helyen végeztünk a Fiú Kézilabda Diákolimpia Országos döntőjében!

2022-03-29 07:55:00

Március 24-27.-én Békéscsabán rendezték a Fiú Amatőr Kézilabda Diákolimpia Országos döntőjét, ahol 14 csapat mérte össze tudását.

A csütörtöki sorsoláson a "C" csoportba kerültünk (Békéscsabai Andrássy,Győri Jedlik,Váci SZC Boronkay György). A tornán a mérkőzések 2x20 percesek voltak, 5 perc szünettel. Eredmények :Békéscsabai Andrássy-Győri Jedlik 11-16, Békéscsabai Andrássy-Váci SZC Boronkay 15-22,Győri Jedlik-Váci SZC Boronkay 14-19.
Ezzel a csoportunk első helyén végeztünk és a "D" csoport első helyén végzett Bonyhádi Petőfi csapatával mérkőztünk, ahol kitűnő játékkal sikerült a döntőbe jutás ( Váci SZC Boronkay -Bonyhádi Petőfi 21-6 ). A döntőben a már nagy hagyományokkal rendelkező Miskolc Herman Ottó volt az ellenfelünk. A döntő hatalmas csatát hozott, és csak a hosszabbításban sikerült fölénk kerekedniük,amiben jelentős érdemeket szerzett a Miskolci csapat kapusa, akit a torna legjobb kapusának választottak. Fiú döntő : Miskolci Herman Ottó-Váci SZC Boronkay 15-14 (11-11)

A második helyet elért diákok
(Kalencsik Bálint, Lucza Gergő,Kulin Boldizsár 12E, Kókai Márk, Boglári Gergely, Téglási Péter, Agod Solt 12P, Lovász Gegrő 12A, Fehér Ákos 12N, Hertel Bálint, Kovács Kristóf Koppány 12I, Boda Levente,Kolos Gábriel 9N, Gyenes Botond 11G).

A torna legjobb játékosának Kovács Kristóf Koppányt választották !

Köszönöm mindenkinek akik segítették a munkámat és lehetővé tették a döntőn való szereplésünket !