Váci Szakképzési Centrum
Boronkay György
Műszaki Technikum és Gimnázium

Tehetséggondozó szakkör matematikából

2013-10-04 12:15:43

Október 4-i kezdettel tehetséggondozó matematika szakkört hirdettünk meg, amely felkészíti növendékeinket a 2013/2014. évi Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyre, a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyre és a Kürschák József Emlékversenyre

Az újszerű foglalkozásokon egy-egy kiválasztott témakört diákmentorok segítségével dolgozunk fel, hasznosítva a náluk, a régebbi versenyekre való felkészüléseik kapcsán felhalmozódott tapasztalatokat, amelyeket így most közvetlenül megoszthatnak az új versenyzőkkel.

A 14:30-kor kezdődő szakkörök témái a következők:

1. október 4. Komplex számok (Balassi Márton, Manninger Mátyás
2. október 11. Válogatott feladatok korábbi évek
                         Kürschák József Emlékversenyeiről (Dér Ervin)
3. október 18. Valószínűségszámítás (Józsa Márton)
4. október 25. Teleszkópikus összegek és diofantikus egyenletek (Híves Kristóf)
5. november 8. Számtani és mértani közép, szélsőérték feladatok (Müller András)
6. november 15. Vektorok a térben, koordinátageometria (Debreceni Ádám)
7. november 22. Gráfok (Oláh Dániel)
8. november 29. Feladatok a prímszámok körében (Lapis Máté Sámuel)
9. december 6. „Érdekes” feladatok (Petényi József)
10. december 13. Rekurzió, rekurzív sorozatok (Magyari Viktor)

A heti, alkalmanként 90 perces foglalkozásokat az iskola Szérűskerti központi épületében tartjuk meg, ahova elsősorban a 11. és 12. évfolyamosok jelentkezését várjuk, de a kiemelkedő képességű 10. évfolyamos diákok felé is nyitott a szakkör. A Madách és a Piarista Gimnázium érdeklődő tanulóit is szeretettel várjuk.

Lengyel Csaba
a foglalkozások vezetője

 Fotók a 3. foglalkozásról (BAS)

 Fotók a 4. foglalkozásról (BAS)

 Fotók az 5. foglalkozásról (BAS)

  Fotók a 6. foglalkozásról (BAS)

 Fotók a 7. foglalkozásról (BAS)

 Fotók a 8. foglalkozásról (BAS)

 Fotók a 9. foglalkozásról (BAS)

 Fotók a 10. foglalkozásról (BAS)