Boronkay György
Műszaki Technikum és Gimnázium

Eredményeink a Pest megyei úszó Diákolimpián

2012-02-06 06:00:00

Százhalombattán 2012.  január 28-án szombaton rendezték meg a megyei úszó Diákolimpia döntőjét, ahol iskolánk az elmúlt éveket tekintve a legnépesebb csapattal szerepelt.

„A” kategóriában azok az igazolt versenyzők indultak, akik úszás, műúszás, vízilabda, triatlon sportágban versenyeznek, illetve ott igazolt versenyzők

„B” kategóriában pedig a fent említett sportágak kivételével bárki indulhatott a versenyen.
Iskolánk hagyományaihoz híven, „B” kategóriában szerepeltünk a legeredményesebben!

A lehetséges nyolc versenyszámból - 100m gyors, mell, hátúszás, 4x50m-es gyorsváltó, fiúknak-lányoknak - nyolc versenyszámot, azaz mindent megnyertünk!

100m hát: I.hely Nagy Zsuzsanna
4x50m-es váltó: I. hely, Jakubovics Renáta-Levák Laura-Pornói Zsófia-Nagy Zsuzsanna.

Az országos döntőn, csak a megyei ELSŐ helyezettek vehetnek részt, ami azt is jelenti, hogy iskolánkon kívül senki nem képviselteti magát a március 25-én Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő országos döntőn!

„A” kategóriában,  100m gyorson Noé Zsombor I. helyen, Karadin Márk a IV. helyen végzett, Bata Natali a II. helyen
100m mellen, Noé Zsombor a II. helyen végzett, Molnár Tünde a IV, Prohászka Anna az V., Madarász Mária a VI. helyen
100m hátúszásban Kovács Kitti I.hely
100m pillangón Karadin Márk a II. helyen, Bata Natali a III. helyen, Prohászka Anna az V.helyen
4x50m-es lány váltó, Bata Natali-Kovács Kitti-Molnár Tünde-Prohászka Anna összeállításban a tavalyi  eredményekhez méltó módonországos 3.hely, világkupa 8.hely - nagy fölénnyel az I .helyen végzett, míg a fiúkHorváth Kálmán-Karadin Márk-Noé Zsombor-Oláh Gergely összeállításban a II. helyen végzett.

Összesítésben elmondhatjuk, hogy a megyei versenyeket tekintve, a valaha volt LEGEREDMÉNYESEBB  versenyen vagyunk túl, 8 „B” kategóriás, és 3 „A” kategóriás bajnoki címmel. Így igen népes csapattal, tizenhárom fővel képviseljük megyénket az országos megmérettetésen, ahol azt a célt tűztük ki, hogy a dobogó valamelyik fokán végezzünk, valamint azt, hogy az összesített pontversenyben is a legeredményesebb három iskola közé kerüljünk!